В новому 21-поверховому офісному центрі в Йокогама буде використовуватись система кондиціонування з контролем оптимального об’єму повітря, розроблена компанією Daikin спільно з японською будівельною компанією Kajima Corporation.

Система OCTPUS (Optimal Controlled Terminal Fan Powered Unit System) оптимізує контроль об’єму повітря системи кондиціонування завдяки встановленню приладу контролю об’єму повітря, оснащеного вентиляторами (FPU), в кожній зоні кондиціонування та підключення його до центральної системи кондиціонування.

Система буде встановлена в офісному центрі Yokohama Gate Tower площею 80000м2, в якому будуть розміщені комерційні об’єкти, сферичний планетарій та ресторан. Будівля знаходиться на етапі будівництва та розташована в районі Minato Mirai 21 м. Йокогама.

Система OCTPUS, керуючи приладом FPU в кожній зоні кондиціонування та припливним вентилятором в кондиціонері, подає мінімальний необхідний обсяг повітря при оптимальній температурі відповідно до теплового навантаження кожної зони. Втрата енергії виключається, оскільки вентиляція контролюється окремо для кожної гілки повітроводу через FPU.

В енергозберігаючій VAV-системі вся зона обдувається одним кондиціонером, а нижня межа об’єму повітря може бути знижена до 30% від максимального об’єму повітря. Оскільки система OCTPUS може керувати і кондиціонером, і FPU приладом, можна відключити кондиціонер та подавати повітря тільки через FPU, коли кількість тепла, яке необхідно обробити, невелика. Це дозволяє знизити нижню межу до близько 10%, що дає економію енергії. Моделювання роботи системи в типовій офісній будівлі дозволило визначити, що річний обсяг споживання енергії на транспортування повітря можна скоротити приблизно на 44% порівняно з VAV-системою.

Оскільки OCTPUS може знизити нижню межу регулювання об’єму повітря до приблизно 10%, то можна легко підтримувати низьку температуру припливного повітря. Моделювання підтвердило, що відносна вологість у приміщенні може підтримуватись у комфортному діапазоні близько 50%.

Система OCTPUS також дозволяє економити місце в технічному приміщенні, оскільки розмір вентилятора кондиціонеру можна зменшити завдяки розподіленню тиску подавання повітря також і на прилад FPU. Згідно з оцінками офісна площа в будівлі на кожному поверсі може збільшитись приблизно на 1%.

Всього в офісному центрі Yokohama Gate Tower буде встановлено близько 1200 приладів FPU.

https://www.coolingpost.com/features/tower-project-employs-new-air-volume-control-system/