Каліфорнійська рада з ресурсів атмосфери (CARB) представила новий регламент для скорочення до 2030 року обсягу викидів HFC на 40% порівняно з рівнем 2013 року.

Новий регламент є першим у США комплексом заходів для заборони багатьох HFC в новому обладнанні, який при цьому також стосується і поточних викидів холодоагентів в атмосферу. Він буде застосовуватись до комерційних та промислових стаціонарних холодильних установок, а також до комерційних та побутових систем кондиціонування.

Починаючи з 2022 року супермаркетам буде дозволено купувати лише системи, що працюють на холодоагенті з показником GWP менше 150. Супермаркети також повинні поетапно зменшити свій вуглецевий слід в працюючих магазинах більше ніж вдвічі до 2030 року.

Мета нового регламенту полягає в тому, щоб виключити використання холодоагентів з дуже високим показником GWP в кожному секторі, який використовує непобутові системи охолодження. Виконання регламенту для більшості побутових систем кондиціонування почнеться з 2025 року.

До 2018 року Каліфорнія була єдиним штатом, який регулював використання HFC. Решта шістнадцять штатів вже прийняли закони, базуючись на регламентах Каліфорнії, або знаходяться у процесі прийняття таких законів.

Регламент також сигналізує про початок першої програми з переробки холодоагентів, відповідно до якої відповідальність буде покладено на виробників.

“До сьогодні політика США лише поверхнево торкалась цих суперзабруднювачів”, – коментує Христина Старр (Christina Starr), головний політичний аналітик Агенції екологічних розслідувань (EIA). “Цей регламент підіймає планку для інших штатів та адміністрації Байдена”, – додала вона.

Після затвердження регламенту до остаточних поправок відносно сектору систем кондиціонування протягом 15 днів ще можна буде вносити зауваження та коментарі, після чого вони наберуть чинності на початку наступного року.

Представники ради CARB говорять, що будуть працювати далі над новим регламентом, що обмежує придбання та використання нових холодоагентів з високими показниками GWP, а також будуть співпрацювати з іншими штатами та федеральним урядом для розробки загальнонаціональної програми. Після цього Каліфорнія буде працювати над 100% збиранням та переробкою холодоагентів.

https://www.coolingpost.com/world-news/california-introduces-rules-to-limit-hfc-refrigerants/