У 2021 році набирають обертів норми ЄС з фторовмісних газів та директива ENER LOT21. ЄС продовжує скорочувати обсяг квот на фторовмісні гази, щоб, поміж іншим, направити промисловість в бік альтернатив з більш низькими показниками GWP та скорочення прямих викидів у еквіваленті CO2. Крім того, директива ENER LOT21 Tier 2 передбачає ще більш суворі параметри енергоефективності для підвищення ефективності ОВіК систем та скорочення обсягів непрямих викидів у еквіваленті CO2. Компанія Daikin доклала зусиль на всіх рівнях для створення екологічно сприятливого майбутнього ОВіК галузі: нова система VRV 5, що працює на холодоагенті R-32 с низьким показником GWP, створення кругової економіки для холодоагентів завдяки програмі LOOP від Daikin, а також відома в усьому світі енергоефективність систем VRV завдяки постійним інноваціям.

Скорочення прямих викидів

Європейські норми з фторовмісних газів націлені на скорочення обсягів прямих викидів CO2 шляхом поступового скорочення обсягів використання нових фторовмісних фреонів в новому обладнанні, а також для його обслуговування. Скорочення обсягів фторовмісних газів виражається у CO2 еквіваленті, який розраховується шляхом множення кілограмів холодоагенту на показник GWP газу.

В січні 2021 року річна квота фторовмісних газів була скорочена до 45% від початкового рівня. Початковий рівень складає середній обсяг споживання HFC газів з 2009 по 2012 роки. До 2030 року річна квота має скоротитись на дві третини від початкового рівня.

Все це націлене на те, щоб спрямувати ринок до рішень з більш низькими показниками GWP, але при цьому зберегти високу енергоефективність, безпеку використання та рентабельність, які забезпечують фторовмісні гази. Компанія Daikin, наприклад, використовує фреон R-32 в новій системі VRV 5, щоб вже зараз відповідати вимогам 2030 року – такий крок дозволив знизити показник GWP на 2/3 порівняно з холодоагентом R-410A.

Ще однією ініціативою на шляху до цілей 2030 року зі скорочення обсягів використання фторовмісних газів є програма LOOP від Daikin. Це програма кругової економіки з утилізації та повторного використання фреону. Власники систем Daikin VRV можуть бути впевнені, що обраний ними холодоагент буде доступний протягом всього терміну експлуатації обладнання, якщо вони зроблять правильний вибір на користь повторного використання та не будуть продовжувати спустошувати природні ресурси планети.

Скорочення непрямих викидів

Європейська директива LOT21 в свою чергу направлена на скорочення обсягів непрямих викидів ОВіК обладнання. Вона спрямовує ринок до більш енергоефективної продукції, і виражається це вимогами до мінімальної сезонної ефективності.

Для систем VRV вимоги LOT21 Tier 2 підвищують показники мінімальної ефективності зі 181% до 189% в режимі охолодження, ті зі 133% до 137% в режимі обігріву. Теплові насоси Daikin VRV перевищують ці мінімальні вимоги, забезпечуючи ефективність до 302% в режимі охолодження та 170% в режимі обігріву. Це і є екологічно безпечний вибір системи охолодження та опалення для клієнта.

“На нашому сайті ми публікуємо перевірені та репрезентативні дані про ефективність нашої продукції”, – говорить Джордж Дімоу (George Dimou), продакт-менеджер систем VRV в компанії Daikin Europe“Наші дані не роздуті до максимально можливих значень, а максимально точно показують реальну ефективність, якої система може досягти. Для цього у випробуваннях ефективності ми використовуємо наші найбільш продавані блоки. Це дає покупцю найміцнішу основу для свідомого та екологічно безпечного вибору”.

 Впровадження холодоагенту з низьким GWP та повторне використання у системах VRV

Інновації продукції та вибір холодоагентів компанією Daikin випереджують кожен етап скорочення згідно з директивою з фторовмісних газів, а також сприяє зниженню негативного спливу на навколишнє середовище. Окрім цього, ці холодоагенти, які є легкими та безпечними у використанні, значно підвищують енергоефективність продукції Daikin.

Для майбутніх систем VRV є два варіанти вибору. Перший – це система VRV 5 на холодоагенті R-32 з показником GWP на 2/3 нижче за показник традиційного фреону R-410A. Також холодоагент R-32 є однокомпонентним, що дозволяє легко повторно використовувати його у майбутньому.

Другий варіант – це програма LOOP від Daikin, в рамках якої в блоках VRV використовується регенерований холодоагент, та завдяки якій обсяги використання нового холодоагенту можна скоротити на 250000кг на рік. Регенерований фреон R-410A виключений з квоти ЄС з фторовмісних газів та повністю відповідає програмі Green Deal для створення кругової економіки та збереження природних ресурсів.

Компанія Daikin схвалює кліматичні амбіції Європи”, – говорить Джордж Дімоу. “Нам мало простої відповідності новим європейським вимогам. Якщо ми хочемо стати CO2 нейтральними до 2050 року, вже сьогодні необхідна чітка направленість на інвестування у екологічно безпечні системи та кругову економіку. Нашими системами VRV 5 та програмою LOOP від Daikin ми прокладаємо шлях та запрошуємо усіх наших партнерів в ОВіК галузі об’єднати зусилля з нами та зробити ОВіК галузь у Європі кліматично нейтральною”.

https://www.daikin.eu/en_us/press-releases/daikins-vrv-innovations-exceed-the-eu-f-gas-regulation-and-the-ecodesign-directive.html