Компанія Daikin виділила 1 млрд. ієн ($9.3 млн.) на 10 років на проведення досліджень спільно з японським Університетом Тотторі в ряді регіонів, зокрема на розробку кондиціонерів для посушливих регіонів.

Університет Тотторі має знання та досвід у дослідженні посушливих районів, як от заходи з боротьби зі опустелюванням та моделювання “жовтих” піщаних бур. Компанія Daikin, яка планує розширення бізнесу в Азії та Африці, хоче використати ноу-хау Університету Тотторі для розробки системи кондиціонування повітря для посушливих регіонів.

Східна Азія цілий рік зазнає шкоди від “жовтих” піщаних бур, особливо навесні. Бурі приходять з Китаю, Монгольської пустелі та Казахстану, де сильні приземні вітри та піщані бурі підіймають щільні хмари дрібних та сухих часток ґрунту.

Дослідження проводитимуться в експериментальній лабораторії Arid Dome Університету Тотторі та міжнародного навчальному центрі компанії Daikin Industries Ales Aoya.

В рамках співпраці також будуть використані ресурси Дослідницького центру генетичних ресурсів грибів при сільськогосподарському факультеті Університету Тотторі для проведення дослідження в галузі охорони здоров’я – вплив посушливих регіонів на здоров’я людини та просування розвитку трудових ресурсів, які зможуть вирішити питання посушливих регіонів по всьому світу.