Компанія Daikin Industries Limited, світовий лідер в галузі систем кондиціонування повітря, підтвердила ефективність запатентованої стримерної технології (Streamer Technology) для інактивації коронавірусу (SARS-CoV-2) та вірусу мишачого гепатиту A59 MHV-A59. Інактивація нової коронавірусної інфекції (SARS-CoV-2) перевищує 99.9% за три години.

Дослідження проводилось спільно з професором Шигеру Кіюва (Shigeru Kyuwa) з кафедри біології та медицини Університету Токіо та групою вчених кафедри мікробіології Університету Окаями.

В день оголошення результатів дослідження генеральний та виконавчий директор Daikin India Канвал Джава (K J Jawa) сказав: “Ми постійно досліджуємо різні технології та залишаємось на передовій інновацій, які допомагають людству покращувати своє життя. Сьогодні ми продемонстрували ефективну інактивацію SARS-CoV-2 з використанням стримерної технології. Ми сподіваємось, що у майбутньому це допоможе скоротити ризик розповсюдження інфекції в таких місцях, як офіси, домівки, медичні заклади та транспорт”.

В пошуках нових способів перевірки ефективності стримерної технології з 2004 року компанія Daikin вже демонструвала здатність стримерної технології пригнічувати або інактивувати понад 60 типів шкідливих речовин, таких як бактерії, алергени та віруси, зокрема вірус грипу (тип A, H5N1) та мишачі норовіруси. За даними останнього дослідження компанія Daikin підтвердила, що стримерна технологія інактивує 99.9% коронавірусу (SARS-CoV-2) та вірусу мишачого гепатиту A59 (MHV-A59) після тригодинного впливу на вірус стримерного розряду.

Стримерна технологія використовує стримерний розряд, розроблений компанією Daikin у 2004 році, який здійснює окислювальне розщеплення шкідливих речовин. Це тип плазмового розряду з інноваційною технологією очищення повітря, який стабільно генерує “високошвидкісні електрони”. Здатність окислювального розщеплення у такого розряду значно вища за звичайний тліючий плазмовий розряд. Це дозволяє стримерному розряду постійно видаляти запахи, бактерії та такі забруднювачі повітря, як формальдегіди.

На сьогодні компанія Daikin в результаті співпраці з низкою університетів продемонструвала ефективність даної технології проти високовірулентних вірусів грипу (A-тип H5N1), слабковірулентних вірусів грипу (A-тип H1N1), мишачих норовірусів, а також токсинів та бактерій, що викликають отруєння їжі.

Дана демонстрація показує результати експериментів з використанням пристрою, який генерував стримерний розряд в тестових умовах, та не відображає ефективність стримера при використанні у реальних умовах (в житловому просторі).

http://bwhotelier.businessworld.in/article/Daikin-Confirms-Effectiveness-of-Streamer-Technology-to-Inactivate-Coronaviruses-/28-10-2020-336433/