Провідний виробник систем кондиціонування компанія Daikin підписала угоду про співпрацю з кіотським Університетом Досіса (Doshisha University) з метою проведення дослідження та розробок в галузі охорони навколишнього середовища.

В Університеті Досіса буде відкрито Дослідницький центр Doshisha-Daikin Next Environment, який буде розробляти нову технологію уловлювання вуглекислого газу, його розщеплення та повторного використання при кімнатній температурі. Дослідники об’єднують запатентовану університетом технологію електролізу CO2 з технологіями Daikin в галузі хімічного дослідження фторовмісних речовин.

В рамках партнерства також будуть розроблятись системи кондиціонування з іще більшими показниками ефективності.

Більш того, також буде проводитись підготовка спільних інноваційних кадрових ресурсів, які зможуть знайти практичне застосування у суспільстві науковим розробкам, включаючи бізнес-проекти.

Заснований у 1875 році Університет Досіса є одним з провідних та найбільш старих приватних вищих учбових закладів Японії, в якому налічується близько 30000 студентів.

Компанія Daikin Industries інвестує в цей проект 1 млрд ієн ($9.3 млн.), в тому числі 200 млн. ієн ($1.86m) капітальних інвестицій в перший рік.

Дослідники мають намір розробити функцію, яка буде перевершувати здатність уловлювання вуглецю рослинами. Для цього буде використовуватись запатентована технологія електролізу CO2 Університету Досіса з використанням соляного розплаву разом з напрацюваннями компанії Daikin в галузі іонних рідин на основі фториду.

Для підвищення ефективності обладнання команда розглядатиме три основні компоненти – інвертор, компресор та теплообмінник – щоб мінімізувати втрати енергії, підвищити міцність та корозійну стійкість матеріалів, знизити вірогідність витоків холодоагенту завдяки оптимальній конструкції кожної технології.

В Університеті Досіса також є напрацювання в галузі електромагнітних енергосистем, пов’язані з інверторами та процесами змащування у компресорах, отримані в процесі дослідженні актуальних моделей обладнання.

https://www.coolingpost.com/world-news/daikin-signs-jpy1bn-co2-capture-research-deal/