Програма Superbonus в Італії є однією з найбільш амбіційних на сьогодні програм з встановлення теплових насосів. На думку компанії Daikin, міжнародного першопроходьця в галузі теплових насосів, італійська ініціатива дає чудовий план для інших країн, які хочуть об’єднати декарбонізацію будинків та стале економічне зростання.

Програма Superbonus задає основний курс плану відновлення Італії після COVID-19, який об’єднує в собі економічне зростання з декарбонізацією житлових будинків. Програма субсидування робіт, виконаних домовласниками для підвищення енергоефективності (Ecobonus), працювала певний час, та в липні 2020 року італійський уряд вирішив розширити її.

Компанія Daikin вітає прагнення Італії впровадити теплові насоси в усі галузі італійського суспільства та вважає, що це буде багатообіцяючим прикладом для інших країн, які мають намір додати “зелену” складову до плану відновлення після COVID-19.

Патрик Кромбе (Patrick Crombez), генеральний директор Daikin Europe Heating and Renewables: “Ми вітаємо підтримку вуглецево-нейтрального опалення у житлових будинках в Італії. Теплові насоси Daikin виробляються у Європі та мають сильні екологічні переваги, завдяки яким вони ідеально підходять для стимулювання європейської економіки та переходу континенту на вуглецеву нейтральність. Теплові насоси готові зіграти головну роль, а ця ініціатива допоможе споживачам побачити потенціал використання теплових насосів в нових будинках та в якості заміни для бойлерів”.

Що таке італійський Superbonus? Придбавши тепловий насос або інше “зелене” джерело енергії, італійці отримують від уряду відшкодування вартості їхньої системи опалення. Точніше, споживач отримує відшкодування до 110% від вартості їхньої системи опалення у вигляді п’яти щорічних податкових канікул.

Для тих споживачів, хто надає перевагу миттєвій окупності, програма Superbonus дає такий вибір:

  • Отримати знижку до 100% від вартості системи опалення напряму через монтажника системи, який в свою чергу стає новим отримувачем кредиту (та може подати заявку на кредитні канікули)
  • Отримати відшкодування до 100% вартості через “кредитний пропуск” для монтажника системи, банка або іншої третьої сторони (в цьому випадку кредит продається чи передається новій стороні)

Італійський Superbonus – це безпрограшна ініціатива як для італійського уряду, так і для споживачів. Фінансові переваги програми Superbonus стимулюють італійців встановлювати теплові насоси, що дає споживачу більш легкий доступ до екологічно сприятливого та ефективного опалення. Зростання популярності теплових насосів та інших екологічно сприятливих систем опалення (наприклад, сонячні панелі) означає, що уряд скорочує обсяги викидів вуглекислого газу в побутовому секторі Італії та знижує залежність країни від викопних видів палива.

В довгостроковій перспективі план окупності допоможе зробити такі рішення, як теплові насоси, новою нормою в Італії. Велика кількість об’єктів з виробництва теплових насосів у Європі принесе плоди як для європейської економіки, так і для навколишнього середовища. Тільки у однієї компанії Daikin Europe 14 заводів у Європі, та кожен євро, який вклали в технології теплових насосів, працює також на створення робочих місць та на подальший розвиток зростаючої та інноваційної галузі.

Компанія Daikin Europe впевнена, що теплові насоси готові стати популярними. Галузь теплових насосів робить все можливе, щоб ця технологія була доступною, інвестуючи, поміж іншим, в нові функції продукту та його зручність для користувача.

Те, що зараз відбувається в Італії, демонструє, що уряд може підтримувати ініціативи галузі, створюючи клімат, у якому галузь процвітатиме та привертатиме увагу споживачів до екологічно сприятливих опалювальних рішень. Програма Superbonus стимулює італійців уважніше дивитись на екологічні переваги та сумарну вартість утримування теплового насосу порівняно з традиційним бойлером. Це дає споживачу останній “поштовх” в бік екологічно сприятливої альтернативи опалювальній системі на викопних видах палива. З часом країни будуть збирати плоди своїх інвестицій у зростаючу галузь промисловості та екологічні переваги зниження викидів CO2.

https://www.daikin.eu/en_us/press-releases/daikin-europe-italian-superbonus-combines-achieving-european-economic-growth-and-hitting-co2-goals.html