Епідемія коронавірусу вплинула на наше повсякденне життя та бізнес. Про заходи, яких було вжито на заводі Daikin в Остенде для продовження його роботи та безпеки його працівників, говорить у своєму інтерв’ю віце-президент компанії Вім де Шахт (Wim De Schacht).

Підійти ближче, ніж на 1.5 метри? Тільки не на заводі Daikin в Остенде. “Весь завод модифікували за два дні. Ми продовжуємо проводити модифікації на основі отриманого досвіду та даних від інших компаній”, – каже віце-президент Вім де Шахт.

Як коронавірус вплинув на ваш бізнес?

“Щойно уряд заявив про необхідність соціального дистанціювання, завод в Остенде було зачинено на два дні, щоб ми мали змогу все модифікувати”.

“Поміж іншим, всі проходи між рядами зробили з одностороннім рухом, щоб не потрібно було перетинатись з рухом інших людей. Якщо хтось хоче скористатись роздягальнею, має отримати квиток, які видаються у кількості, рівній безпечній для цього приміщення кількості людей.

Інші зміни починають роботу вранці та після обіду. Коли вони приходять, кожен отримує набір рукавичок. Після кожної зміни все дезінфікується, від викруток до панелей керування.

Всі хворі працівники знаходяться під наглядом. Ті, у кого є підозра на коронавірус, мають залишатись вдома. Це виконується, навіть якщо лікар дозволив повернутись на роботу. Ми дозволяємо усім, у кого позитивний результат тесту, залишатись вдома більше 14 днів. Ми також відстежуємо кількість хворих у кожному департаменті”.

Чи легко виконувати вимоги соціального дистанціювання?

“Потрібна дисципліна. Ми склали санітарну інструкцію, щоб кожен знав, що він має робити. Ми також призначили відповідальних, які слідкують за виконанням нових правил, тому що адаптувати поведінку відповідно до нової реальності не завжди легко. Але ми намагаємось зробити ще один крок до покращення щодня”.

Про що зараз найбільше турбуєтесь?

“У нас 12 заводів у Європі. Більшість з них працює на 70-80% потужності. Через вжиті тут заходи ми поки що працюємо на 30%. Ми досі можемо задовільнити попит на нашу продукцію, оскільки він знизився приблизно на 20%, і у нас досі є складські запаси.

Wim De Schacht

Wim De Schacht

Ми хочемо поступово збільшити виробничу потужність до 60% протягом трьох тижнів. Ми сподіваємось, що не буде піків та падінь, коли уряд буде послабляти обмеження, а потім раптом знову посилювати.

Зупинка роботи буде просто катастрофою. Тому нам потрібно шукати інновації, які дозволять економіці працювати на малому ходу. Наприклад, ми можемо розділити компанію на зони та активувати їх, щоб мати можливість продовжувати роботу під час нових спалахів”.

Що уряд міг би покращити?

“Було б добре, якби з’явились якісь стандарти для заходів соціального дистанціювання, щоб було зрозуміло, чи безпечне робоче місце та чи виконується все необхідне.

Навіть якщо буде винайдена вакцина, ми вважаємо, що нові норми гігієни залишаться. Ми також припускаємо, що багато трансформацій стануть структурними. Це добре тим, що ми будемо готові до будь-яких епідемій у майбутньому.

Крім того, треба робити більше тестів тим, у кого був коронавірус. Ми підтримуємо заходи уряду, але треба слідкувати за тим, щоб зменшити кількість супутніх втрат. Особливо після того, як ми несли ці втрати місяцями”.

Яким ви бачите майбутнє?

“Ми вважаємо, що негативні наслідки будуть відчутні до грудня цього року через зниження попиту. Тому відновлення буде не раніше 2021 року”.

https://www.daikin.eu/en_us/knowledge-center/daikin-s-corona-balance-sheet.html